Amnesia: The Dark Descent Tek Link İndir

27 Nisan 2014 Pazar

z
-Oyun adı: Amnesia: The Dark Descent

Açıklama: Amnesia: Dark Descent, Frictional Games tarafından yapılmış bir korku oyunudur. Oyun 8 Eylül 2010 tarihinde sadece indirme seçeneğiyle satışa sunuldu. 17 Şubat 2011 tarihinde THQ, oyunu perakendeye sundu. Şu anda oyunun dolaylı devamı olan Amnesia: A Machine For Pigs geliştirilmektedir. Frictional Games'in bir önceki oyun serisi Penumbra gibi, bu oyunda da ilerleyebilmek için çevredeki eşyalarla etkileşmek; gerekir. Mesela, bir kapıyı açıp/kapamak için farenin ileri/geri hareket ettirilmesi gerekir. Ayrıca, oyun karşılaşılan bozuk makineleri tamir etmek gerekmektedir. Hatta tamir için eşya gerekiyorsa, bu eşyalar bulunup yerleştirilmelidir.

Oyunda karşılaşılan başka bir zorluk, karakterin hem canını, hem de akıl sağlığını koruması gerekmektir. Oyundaki canavarlara (Gatherers) uzun süre bakmak, karanlıkta uzun süre durmak, ve rahatsız edici durumlarla karşılaşmak, karakterin akıl sağlığını azaltır. Akıl sağlığının azalması, oyunda görüntünün bulanıklaşmasına ve halüsinasyonlara neden olur. Aydınlıkta durmak, akıl sağlığının azalmasını durdurur. Bu aydınlık iki şekilde elde edilebilir: feneri çıkartarak, veya çakmakla lambaları yakmak. Oyunda bir görev bitirildiğinde, veya belirli bir noktaya varıldığında, akıl sağlığı otomatik olarak artar.

Oyunun yapısından dolayı, karakter canavarlara karşı savunmasızdır. Bu yüzden, bir canavarla karşılaşıldığında, veya canavarın yaklaştığı duyulduğunda, canavarın karakteri göremeyeceği bir yere saklanması gerekmektedir. Eğer saklanamıyorsa, oradan kaçması gerekmektedir.

Minimum sistem gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7
- İşlemci: 1.5 GHz veya daha yüksek işlemci
- Bellek: 1 GB RAM
- Grafikler: Radeon 9600/GeForceFXhttp://turbobit.net/xqgogbkjrele.html

0 Yorum:

Yorum Gönder