Into The Dark Tek Link İndir

14 Kasım 2013 Perşembe

z
-Oyun adı: Into The Dark

Açıklama: Genelde oyunları yermeyi sevmem, bir oyunun yapım aşamasında verilen emeği bildiğimden ve bunu ucundan yaşadığımdan, kolay kolay bir oyunla ilgili kötü konuşmak istemem.
Fakat söz konusu yapım şirketinin samimiyeti çok önemlidir, gerçekten güzel fikirler, farklı şeyler yapılmak istenmişse fakat bütçesel sebeplerden dolayı bu fikirler gerçekleştirilememişse, ben bunu görürüm ve bunu takdir ederim, sanırım çoğu oyuncu bunu yapıyor ki bağımsız oyunlar bu yüzden oldukça tutuyor.

Öte yandan, bağımsız oyunların bu kadar tutmasının AAA oyunlar açısından oldukça tehlikeli bir yanı var, yani şöyle ki, eğer bağımsız geliştiriciler bu kadar kaliteli oyunları ve yeni fikirleri sınırlı kaynaklarla başarılı bir şekilde uygulayabiliyorsa, arkasında şirketler ve bütçeler olan bir oyun yapımı ekibi, bundan aşağısını yapamaz.

Dark, kanımca Vampire: The Masquerade – Bloodlines’tan sonra doğru düzgün işlenmeyen Vampir konseptini doğru düzgün işleyebileceğine inandığım bir projeydi, ne yazık ki öyle olmadı, olamadı.

Artık güzel grafiklerin işe yaramadığı bir dönemdeyiz, bundan daha fazlası gerekiyor, türüne göre gereklilikler değişirken, Dark bu gerekliliklerin hepsinde gemiyi batırıyor.

Stealth-Action olarak değerlendirebileceğimiz Dark bir gizlilik oyunu, ana prensibimiz gizli olmak ve bu bağlamda ana karakterimiz Eric Bane’i yönetiyoruz.

Belki de yüzlerce Vampir hikayesinde gördüğümüz “Artık bir Vampirsin, öncelikle Vampirlik nasıl oluyor onu öğrenmen lazım fakat sen bunu sindiremeden biz seni aksiyona atacağız.” Formülünü kullanıyor Dark, dediğim gibi 100 kere kullanılan bir formülü kullandığı için, ilk baştan sizi sıkıyor zaten hikaye, kısacası, bir Vampirsin gidiyorsun gibi oldukça tek boyutlu bir hikayesi var.

Fakat sorun sadece hikayede değil, kontroller kasıyor, karakteri hareket ettirmek kasıyor, sanki Vampir değil otobüs kullanıyoruz, bir yerden sonra gerçekten bu inanılmaz yoruyor ve oyunu oynamaktan soğuyorsunuz. Aynı şekilde savaş sistemi de oldukça basıyor insanı, adam gibi saldıramıyorsunuz, tek yaptığınız düşmanların arkasına geçip onların kafasına kafasına vurmak, buna benzer pek çok aksiyon, acayip sıkıcı geliyor.

Bazı güçleriniz var Vampir olduğunuz için, bunları da kullanıyorsunuz fakat bunun dışında bir şey yok, keşke olsaydı diyorsunuz. Güçleriniz “Vitae” denilen bir birim tüketiyor, bu sebeple düşmanlarınızdan beslenip bunu yenilemeniz gerekebiliyor.

Dark’ı ne müzikleri, ne çizgi roman tadında hoş görselliği kurtarabiliyor, açıkçası güzel bir Vampir hikayesi istiyorsanız açın Vampire: The Masquerade – Bloodlines’ı bir kez daha oynayın, emin olun Dark’ın ağzınızda bıraktığı kötü Vampir kanını kolay kolay temizlemek için uzun bir süre uğraşmanız gerekecek.

Minimum sistem gereksinimleri:
- İşletim sistemi: Windows XP SP2, Vista, 7
- Grafik Kartı: nVidia GeForce 7600 / ATI Radeon X1600 256 MB
- İşlemci: 2,0 GHz çift çekirdekli işletim sistemleri
- RAM: 2 GB
- HDD: 2 GBhttp://turbobit.net/1m6d3qu874rq.html

0 Yorum:

Yorum Gönder